Wentylacja

Aby zapewnić odpowiedni komfort w pomieszczeniach, należy zapewnić odpowiednią wymianę powietrza – system taki ogólnie nazwany jest wentylacją grawitacyjną lub mechaniczną. Wentylacja zapewnia nam ciągły przepływ świeżego powietrza, co wpływa na nasze dobre samopoczucie.

Najprostszą metodą, którą najczęściej stosuje się w mieszkaniach dla zapewnienia dopływy świeżego powietrza jest wentylacja grawitacyjna. Polega na dostarczaniu świeżego powietrza, najczęściej poprzez nieszczelności okienne lub drzwiowe i wyrzucaniu „zużytego” powietrza poprzez kratki podłączone do szachtów wentylacyjnych. Powietrze w tym systemie usuwane jest przy pomocy praw fizyki w których różnica ciśnień powoduje migracje powietrza na zewnątrz.

W przypadku, kiedy należy zwiększyć przepływ powietrza, stosuje się tzw. wentylację mechaniczną.Systemy takie wyposaża się w wentylatory nawiewne i inny osprzęt, taki jak filtry czy nagrzewnice. Innym rodzajem instalacji wentylacji mechanicznej, który proponujemy w naszej firmie jest wentylacja z systemem odzysku ciepła tzw. rekuperacją.

Instalacja taka zawiera w sobie centrale wentylacyjne wyposażone w rekuperator, który powoduje że oszczędzamy na energii, którą musielibyśmy dostarczyć do ogrzania nawiewanego powietrza. W zależności od potrzeb Inwestora stosuje się centrale z rekuperatorem krzyżowym, obrotowym bądź bardziej skomplikowane np. tzw. „rurki ciepła”

W naszych projektach bazujemy tylko na sprawdzonych urządzeniach wiodących firm takich jak:

  • wentylatory: SYSTEMAIR, VENTURE INDUSTRIES, ROSENBERG
  • kratki i anemostaty: RDJ, SYSTEMAIR, VENTURE-INDUSTRIES,
  • centrale wentylacyjne: VTS, VBW, CLIMA-PRODUKT, LENNOX
Kontakt

P.H.U KLIMTECH

Grzegorz Filoda

ul. Janickiego 15/31

71-270 Szczecin

507 851 185

phuklimtech@gmail.com

Nasza strona korzysta z ciasteczek(cookies).

ROZUMIEM I AKCEPTUJĘ

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla realizacji celów i na zasadach określonych w Polityce prywatności

Wyrażam zgodę